Mám moc ráda, když mají potraviny takzvanou přidatnou hodnotu. V poslední bedničce se mi objevily kukuřičné klasy a ořechy.
Kukuřici jsme klasicky uvařila a na netu zjistila, že ten nejlepší způsob k přípravě je pečení 40 minut v rozpálené troubě jen tak v šustí a alobalu. Pak že je to božská mana. (tento příměr asi není ideální, protože mana prý chuťově lahodná nebyla, ale asi všichni víte co chci říci). Tak příště.
No a vzpomněla jsem si na indiánský čaj z kukuřičných vlasů a panenky z šustí. Tak teď suším a pro ty co nevědí, přidávám výtah k čaji:
Příprava čaje: 1 lžíci sušených kukuřičných vlasů spaříme čtvrtlitrem vařící vody. Krátce vyluhujeme. Popíjíme neslazené v průběhu dne.
Příprava tinktury: 6 lžic sušených kukuřičných vlasů, zalijeme je dvěma deci vodky a necháme 14 dní louhovat. Pak přecedíme přes plátno a užíváme 2x denně čajovou lžičku.
Co léčí kukuřičné vlasy
Výše uvedený čaj nebo tinktura pomáhají zejména při problémech se zvětšenou prostatou, při zánětu močového měchýře, močových cest i při kolikách z ledvinový kamenů. Tyto prostředky mají účinky močopudné – odvodňují (o odvodnění více ZDE), zlepšují metabolismus a redukují váhu, čili pomáhají hubnout. Také čistí krev, působí protizánětlivě, podporují pocení, zmenšují opuchliny a pomáhají léčit noční pomočování.
Ořechy jsou moje další oblíbená potravina, kterou budu vzhledem k možným důsledkům stárnutí používat co to jde. O jejich blahodárném působení přes naše bříško psát nemusím, ale ráda se podělím o svou zkušenost s domácí kosmetikou.
Začala jsem co nejvíce vyřazovat ze svého života všechny chemikálie co to jde. Vlastně mi pro chod domácnosti stačí soda, mýdlo,ocet a sůl. Přirozeně tato nature mánie, fakt, že již několik let nepoužívám šampon (nebojte, vlasy si meju) a nutnost lehkého doladění bílých vlasů, vyústili v hledání přírodní barvy na vlasy.
Propátrala jsem net a všechny informace nechala v hlavě intuitivně dozrát. (Jedna známá mi nedávno řekla, že je intuice skrytá logika:-)).
Napadlo mě, že když vemu tvrdé šlupky z ořechů, povařím je cca půl hodiny (pro posílení jsem tam přidala lopuchový kořen), pak to nechám pomalu na plotýnce zchládnout, přecedím a ještě lehce teplé naleju po umytí na vlhké vlasy, zabalím do igelitu a ručníku, tak nic neztratím. Ale ztratila. Po druhé aplikaci v rozmezí 2 měsíců jsem nějak nenacházela bílé vlasy. Takže hnědovláskám doporučuji. Na černé vlasy jsou prý ideální bramborové šlupky.
Tak zkoušejte a pište jak jste dopadly.
BŠ
Tak zkoušejte a pište jak jste dopadly.
BŠ